top of page

סוף הוא תמיד התחלה חדשה: 8 מתנות לראש השנה שכולם ישמחו לקבל

מה זה ראש השנה היהודי?

ראש השנה הוא החג הראשון בלוח השנה העברי ומסמל את ראש השנה היהודי. זה הזמן להרהר על השנה שחלפה ולהציב יעדים לשנה החדשה. היהדות מאמינה שאלוהים חותם את גורלו של כל אדם לשנה הקרובה בספר בראש השנה, וכי 10 ימי החזרה בתשובה של החג יקבעו אם שמו נרשם בספר החיים או המוות.


ראש השנה הוא גם זמן מצוין להתקבץ ולחגוג יחד עם המשפחה והחברים. המאכלים המסורתיים כוללים תפוחים ודבש, המייצגים שנה חדשה ומתוקה, וכן לחם חלה עגול, המסמל המשכיות. כמו כן בסעודת ראש השנה אנו נוהגים לאכול מסימני החג המכונים "סימנים" או "ברכות" הכוללים רימונים, תמרים, מיני דלועים, רוביא (מין של שעועית – לוביה), כרישה וסלק וכן במהלך הדורות נוספו למסורת מיני דברי מתיקה וכן ראש של כבש או דג כפי שמברכים בסעודת החג – "שנהיה לראש ולא לזנב". ראש השנה משופע בסמלים המעידים על התחדשות רוחנית ופיסית מכל הבחינות, כמובן מצד האדם אך גם מתייחס לטבע ולהמשכיותו. יש הנוהגים לקנות חולצה חדשה (בדרך כלל לבנה) בראש השנה ולתת מתנות כדי לסמל התחלה חדשה "ופתיחת דף חדש" בחיינו. מתנות לראש השנה פופולריות במיוחד והן יכולות לכלול כל דבר שתרצו, החל מצנצנת דבש ממותגת ועד ספרים על היסטוריה או דת יהודית, סכין ממותג או מחברת ממותגת, מארז שוקולדים לראש השנה ועוד.


מהן מתנות קידום מכירות לראש השנה?

בשונה ממתנות לא ממותגות, מתנות לראש השנה לקידום מכירות, הן מתנות ממותגות שמציגות את לוגו החברה או המותג שלכם על גבי מתנה שאותה תרצו להעניק ללקוחות או לעובדים שלכם. בעוד שמתנות קידום מכירות רבות נפוצות כל השנה, ישנן כמה שבולטות במיוחד בראש השנה. צנצנת דבש ממותגת היא בחירה פופולרית ופרקטית מכיוון שהיא מסמלת את התקווה לשנה חדשה ומתוקה. גם רימונים, תפוחים וחלות נפוצים, שכן הם מייצגים את פרי עמלו ואת התקווה ליבול טוב. מתנות פופולריות נוספות כוללות נרות ממותגים, המייצגים את אור השנה החדשה, ויין ממותג, שהוא סמל לשמחה ורווחה.מדוע אנשים אוהבים לקבל מתנות במיוחד בשנה החדשה?

יש הרבה סיבות מדוע אנשים אוהבים לקבל מתנות, אבל בולטת במיוחד העובדה שאנחנו אוהבים לקבל אותם במהלך השנה החדשה. עבור רבים מאיתנו, שנה חדשה מסמלת את הזמן להרהר על השנה שחלפה ולהגדיר מטרות ולקבל החלטות לקראת השנה הקרובה. מדובר עבורנו בתקופה חדשה, הזדמנות להשאיר מאחור דברים שהיינו רוצים להשכיח או לעזוב מאחור ולפתוח דלתות והזדמנויות חדשות בחיינו, ואין דרך טובה יותר להתחיל את השנה החדשה מאשר עם כמה מתנות ממותגות לראש השנה.


מתנות היו מאז ומתמיד דרך להראות שאכפת לך ממישהו ושאתה חושב עליו. הם ביטוי פיזי של החיבה וההערכה שלך לעובד או ללקוח, לחבר או אדם קרוב. בין אם זה מתנה קטנה וסמלית או מתנה בעלת ערך משמעותי יותר, מתנה תמיד מביאה שמחה למקבל.


במהלך ההמולה של תקופת החגים, חשוב להקדיש את הזמן כדי לבחור את המתנה המושלמת עבור מי שאתם חפצים ביקרו. זאת יכולה להיות הפוגה נחוצה וזמן טוב לקדם את העסק שלכם. בחירת מתנות לעובדים או ללקוחות שלכם היא דרך מצוינת להראות את היצירתיות שלכם ולהביא אותה לידי ביטוי במתנה שתסמל יותר מכל את הערכים או הרוח של העסק או המותג שלכם. כדאי למצוא את הפריט הייחודי או זה שיתאים בצורה מושלמת עבור מי שאתה רוצה להעניק עבורו מתנה לראש השנה כדי לגרום לו הרגשה מספקת ותחושה טובה שאתה מעריך אותו וחושב עליו.


8 מתנות קידום מכירות מובילות לראש השנה

בכל הנוגע למציאת מתנת קידום מכירות מושלמת לראש השנה, ישנן אפשרויות רבות לבחירה. חשוב שתגדירו תקציב ידוע מראש, כמות של מתנות לראש השנה אותם תרצו לחלק וכמובן תחליטו מי קהל היעד שלכם. אם אתם חושבים לתת מתנות לראש השנה ליותר מקהל יעד אחד, אולי כדאי לשקול להעניק שתי מתנות שונות: מתנה לראש השנה לעובדים שלכם ומתנה לראש השנה ללקוחות שלכם. המתנות לא חייבות להיות זהות וזה נובע או מתקציב שהחלטתם להעניק לכל אחד ממקבלי המתנות או הערך הרגשי שתרצו שמקבל המתנה ירגיש. כמובן שתוכלו תמיד להעניק את אותה מתנה לכמה אנשים שונים.

סכום המתנה הוא לא החשוב פה אלא היחס האישי וכמובן ההתייחסות שלכם לשנה החדשה. תוכלו לשאוב רעיונות למתנות ראש השנה בתקציב לא גבוה מדי שיוכלו להיות תוספת נפלאה למתנה אחרת או כמתנה בפני עצמה.

להלן 8 רעיונות למתנות לראש השנה שבטוח ישמחו את הלקוחות והלקוחות שלך כאחד:


1. כרטיס ברכה חגיגי לראש השנה: איזו דרך טובה יותר לאחל ללקוחות וללקוחות שלכם שנה טובה מאשר עם כרטיס ברכה ראש השנה יפהפה? תוכלו לעצב כרטיס ברכה חגיגי לראש השנה עם הלוגו שלכם ולצרף אותו למתנה אותה תרצו להעניק לעובדים או ללקוחות שלכם. ניתן למצוא כרטיסים עם כל מיני עיצובים, ממוטיבים יהודיים מסורתיים ועד מודרניים ומופשטים אליהם תוכלו להוסיף את הלוגו שלכם, או פשוט לעצב אחד כזה בעצמכם.


כרטיס ברכה לראש השנה
כרטיס ברכה חגיגי לראש השנה היא דרך טובה להביע את הערכתם לעובדים או ללקוחות שלכם

2. בקבוק יין ממותג: יין הוא מתנה קלאסית לראש השנה ובקבוק יין ממותג עם הלוגו של החברה שלך הוא הדרך המושלמת להראות לעובדים וללקוחות שלך שאכפת לך מהאמונות והמסורות הדתיות שלהם. יין מסמל גם עושר ורווחה ובקבוק יין ממותג עם הלוגו של החברה שלך מגלם בתוכו את כל אלה.


בקבוק יין ממותג
בקבוק יין ממותג הוא מתנה קלאסית לראש השנה ובמיוחד כאשר לוגו החברה שלך מתנוסס עליה

3. מארז שוקולד בלגי ממותג – במשך אלפי שנים הוקסמו בני האדם ממה שאנו מכנים בשם שוקולד. "משקה האלים" או "מתנת האלים", הגיע אלינו מיערות הגשם שבדרום אמריקה בימי תרבות בני המאיה והאימפריה האצטקית והגיע ליבשת אירופה ולמערב מהספרדים שכבשו את דרום היבשת. מאז, אין אולי אדם בעולם שלא טעם את טעמו של השוקולד ולא נשבה בקסמיו. מארז שוקולד ממותג הוא מתנה לחג שכל אחד ישמח לקבל! מארז שוקולד ממותג נחשב למתנה יוקרתית לראש השנה, וניתן להתאים אותו עם שם החברה והלוגו שלכם באמצעות הדפסה ישירה על השוקולד.


שוקולד ממותג לחברות
מארז שוקולד ממותג הוא מתנה מתוקה לחג שכולם ישמחו לקבל