top of page

טרנד המעילים הממותגים שכבש את ההייטק - כך תשיגו לעצמכם מעיל סופטשל במיתוג אישי

כמו בכל שנה, החורף מגיע ושוב שוברים את הראש אילו מתנות לחורף לחלק השנה לעובדים. לצד מוצרי הפרסום החדשים והרצון להפתיע ולחדש בכל פעם, ישנו מוצר כמעט אלמותי שהולך וצובר תאוצה משנה לשנה. יותר ויותר חברות הייטק ממתגות מעילים וסופטשלים עבור העובדים והעובדות שלהם, מעילים ממותגים לחברות שמירה וביטחון הם עניין שבשגרה וכמעט כל סטארטאפ, חברת הייטק או כל חברה שמכבדת את עצמה ומעוניינת להעניק לעובדים שלה מתנה שווה לחורף, מבקשת למתג מעיל מפנק לעובדים, סופטשל איכותי של מותג כזה או אחר ולהעניק לעובד תחושת שייכות אמיתית "השקענו בך" "ואתה חלק מאיתנו".

מעיל סופטשל ממותג של חברת קולומביה, מעיל סופטשל במיתוג אישי של מותג אלמוני או מותג אחר, משאיר רושם עמוק אצל מקבל המתנה. בין אם מדובר בעובד חדש בחברה או בין אם מדובר בלקוח מאוד מאוד חשוב - התוצאה תמיד זהה. מדובר במוצר פרסום לחורף עם ערך גבוה הן מבחינת עלות המוצר והן מבחינת מקבל המתנה כמי שיודע שהשקיעו בו מתוך כוונה ולא מתוך חלוקת מתנה כדרך אגב.



לאילו פרטים צריך לשים לב כאשר עומדים לרכוש מעילים ממותגים או סופטשל במיתוג אישי?

בארץ קיימים בשוק כמה סוגים של מעילים ממותגים וסופטשלים ממגוון יצרנים וחברות משווקות וחשוב להבין את ההבדלים בין היצרנים השונים. אך לפני שנעשה זאת נסביר לכם מהו סופטשל ממותג ומה ההבדל בין מעיל לחורף לבין סופטשל לחורף.

סופטשל SOFTSHELL הוא למעשה כשמו כן הוא - מדובר במעיל המיוצר מבד סינטטי בדרך כלל שילוב של פוליאסטר וניילון אשר עובד תהליך של עיבוד אשר בסופו של דבר יוצר שכבת בד נעימה למגע, רכה, קלה (בדרך כלל ועל כך נרחיב בהמשך) ואלגנטית אשר מהווה תחליף למעילים המסורתיים שאנו מכירים אשר מתאפיינים בדרך כלל במשקל גבוה, שימוש בחומרים טבעיים כגון עור,כותנה ואחרים המתאפיינים במראה כבד יותר, מסורתי ו"אולד פאשיין" לצד מעילים בעלי עיצוב מודרני ושימוש בחומרים חדשים וקלים יותר או בשילוב חומרים כגון כותנה וסיבים סינטטיים. תוכלו לקרוא בהרחבה על הבדלים בין מעיל סופטשל למעיל סופטשל פליז ואחרים בכתבה שסוקרת לעומק את ההבדלים ביניהם.

בעוד שמעילים מתאפיינים בהתאמה לתחומים מסויימים כגון: מעילי סקי, מעילי אופנועים וכדומה, מעיל ממותג לחורף הוא מוצר יחסית ספציפי ומתאים למעשה למי שמחפש מעיל קל משקל,אטום לגשם ולמים ומבודד מקור.

כך או אחרת, סופטשל מתאפיין בדרך כלל בתכונות מיוחדות אשר הופכות אותו ליקיר המדור בקרב חברות הייטק, טיילים וחובבי שטח:

 1. משקל קל - תכונה קריטית בקרב טיילים רבים וחובבי שטח וכן על ידי יחידות אבטחה וצבא

 2. שימוש בחומרים חדשניים כגון סיבים סינטטיים, עיבוד גבוה של בדים המאפשרים נידוף זיעה, איטום למים.

 3. בידוד מקור הודות לשימוש בחומרים מבודדים פרי פיתוח חדשני וטכנולוגיה מתקדמת

 4. מיתוג - אפקט העדר במקרה הזה אינו גורע מאיכותו של הסופטשל נהפוך הוא: הסופטשל נחשב כשם נרדף למעיל לחורף איכותי בעל שם ואיכות ללא דופי.

 5. מותגים - תחום הסופטשלים הממותגים מאגד בתוכו מגוון רחב של יצרנים מרחבי העולם כמו סופטשלים ממותגים של חברת קולומביה, סופטשלים ממותגים של חברת אצטק לצד יצרנים נוספים שהם שם דבר בעולם.

 6. עיצוב - סופטשלים מתאפיינים בעיצובים אלגנטיים לצד צבעוניות רבה לצד סולידיות למי שמחפש אותה.



כל אותן תכונות שהזכרנו לעיל, מעמידות את הסופטשל הממותג כמוצר עמיד ואמין ביחס למעילים פשוטים לחורף וחביב בקרב יחידות צבא, טיילים ואנשי שטח ופופולרי במיוחד בקרב חברות הייטק וסטארטאפ. העמידות הגבוהה לתנאי שטח קשים כגון גשם מסיבי, רוח חזקה וקור עז, הופכים את מעילי הסופטשל הממותגים למלך הבלתי מעורער בקטגוריית מעילים ממותגים ומבוקש כל כך.


אחרי שסקרנו את ההבדלים המשמעותיים בין סופטשלים ממותגים לבין מעילים ממותגים, נשאלת שאלת המחיר: האם המעיל הממותג היקר ביותר או הסופטשל היקר ביותר באמת נותנים את התמורה הגבוהה ביותר ביחס לאחרים? התשובה לשאלה במילה אחת היא: תלוי.

מחירי סופטשלים ממותגים נעים בין 99 ש"ח למעיל סופטשל פשוט ומגיעים אף לסכומים של 2000 ש"ח למעילים בעלי פטנטים מיוחדים בתחום בידוד הקור ופיזור טמפרטורה בצורה אחידה לגוף. אם כן, התשובה כאמור לשאלה שהצגנו האם התמורה ששולמה בעד מעיל סופטשל שנרכש למשל ב799 ש"ח דומה לזו של מעיל סופטשל שנרכש ב-99 ש"ח היא כנראה סובייקטיבית ואובייקטיבית גם יחד משום שאם משווים את איכות החומרים בין שני מעילי סופטשל שונים בטווחי המחירים שהצגנו, ככל הנראה קיימים הבדלים משמעותיים באיכות החומרים, יכולת הבידוד של כל אחד מהם, עיבודם ותצורתם בין שני המעילים. לעומת זאת, אם מדובר באנשים שמחפשים מעיל סופטשל קליל לחורף ביציאה מהבית לחניה או מהמשרד לחניון כנראה שלא תרגישו את ההבדל בין שני המעילים.

חובבי סופטשלים מושבעים יוכלו להסביר לכם בפרוטרוט מה ההבדלים הקיימים בין הדגמים השונים בשוק בכל מותג ומותג של סופטשלים ממותגים ויוכלו להמליץ עבורכם מניסיונם האישי או על פי רמת ואיכות החומרים מהם עשוי המעיל, אולם יש לקחת בחשבון את הצורך והוא הגורם המשמעותי בבואנו לרכוש מעיל ממותג. יש לקוחות שהצורך בשואו ויוקרה הם המובילים בשיקול לרכוש מעיל ממותג לעובדים שלהם ויש לקוחות שמחפשים סופטשל ממותג במחיר זול.


אילו סוגי מיתוג מעיל סופטשל קיימים?

מיתוג מעיל סופטשל כרוך בהבנה ובמקצועיות רבה ויש לכך כמה סיבות:

 1. סוג הבד - סוג הבד ממנו עשוי מעיל סופטשל משפיע על סוג המיתוג אותו ניתן ליישם על גבי המעיל. ישנם סוגי מיתוג שונים כגון: הדפסה דיגיטלית על מעיל סופטשל, ריקמה על מעיל סופטשל, הדפסת משי על מעיל סופטשל, דפוס צבעוני על סופטשלים או דפוס צבע אחד על מעילי סופטשל. חברה מקצועית וותיקה בתחום מוצרי פרסום וקידום מכירות יכולה לסייע עבורכם בייעוץ מקצועי מה סוג המיתוג שנכון ומתאים ליישם על גבי מעיל סופטשל במיתוג אישי ולחסוך עוגמת נפש וכאב ראש גדול שעלול להיגרם במקרים בהם מיתוג מעיל סופטשל נעשה בצורה לא מקצועית ורשלנית.

 2. איכות ההדפסה על מעיל סופטשל - דפוס איכותי ומקצועי נשאר לאורך זמן ומהווה חלק בלתי נפרד ממעיל סופטשל ממותג. ריקמה על מעיל סופטשל היא בחירה נפוצה כאשר מעוניינים למתג סופטשל כיוון שריקמה על מעיל סופטשל חודרת את סיב הבד ומחברת את החוט הרקום לבד המעיל. זה יוצר הבלטה נעימה על גבי המעיל ופופולרי בקרב חברות רבות. דפוס דיגיטלי על גבי מעיל סופטשל הוא האיכותי ביותר בקרב הדפסה על מעילים כיוון שהוא חודר את סיב הבד וממלא אותו בצבע וכך מרקם הבד לא משתנה. בשונה מריקמה על מעיל סופטשל, בדפוס דיגטלי בהדפסה ישירה על מעיל סופטשל, אין שכבה בולטת על המעיל ולעיתים קרובות סוג הדפסה זה, בין אם נעשה בהזרקה ישירה על הבד או ביישום מדבקה דיגיטלית על מעיל סופטשל, הוא הרצוי בקרב חברות וארגונים כיוון שהוא מאפשר להעביר בדיוק רב הן מבחינת הצבעים והן מבחינת האיור את הלוגו אותו מעוניינים להדפיס.

 3. מחיר - מיתוג סופטשל בעיצוב אישי כרוך בעלויות שונות בהתאם לסוג ההדפס או הריקמה על גבי מעיל סופטשל ובהתאם למחירו. מעיל סופטשל שעולה 99 ש"ח ומיועד לחברות שמירה או לקוחות שלא רוצים להשקיע יותר מדי במעיל, ימותג בדרך כלל במיתוג צבע אחד או אריגה בצבע אחד. מעילי סופטשל יוקרתיים ממותגים בדרך כלל בשיטות דפוס מתקדמות ומחירם יהיה מן הסתם גבוה יותר. כמו כן יתכן ואף ימותגו במספר מקומות שונים על גבי המעיל: הדפסת סמל כיס על מעיל סופטשל והדפסת גב על מעיל סופטשל.



לסיכום, התחלנו וסקרנו את ההבדלים המשמעותיים בין סופטשלים ממותגים לבין מעיל ממותג, הסברנו את ההבדלים בין סוגי החומרים מהם מיוצרים המעילים, ייעודם והפונקציונאליות שלהם ביחס למי שמשתמש בהם. הצגנו את רמת המחירים שמשתנה בין מעיל סופטשל אחד למעיל סופטשל אחר. הסברנו את היחס שבין מחיר הסופטשל לבין הערך שמקבלים VALUE FOR MONEY והבנו שהדבר משתנה ותלוי גם בהבדלים אובייקטיבים שמשפיעים על מחיר המעיל וגם בשימוש הסופי במוצר.


Commentaires


פוסטים אחרונים 

פוסטים קודמים

חיפוש על ידי תיוג

עקבו אחרינו

 • Facebook Basic Square
 • Twitter Basic Square
 • Google+ Basic Square
 • Instagram Social Icon
 • YouTube Social Icon
 • LinkedIn Social Icon
bottom of page