top of page

בקבוקים ממותגים לקידום מכירות - מה צריך לדעת לפני שרוכשים כאלה?

בקבוקים ממותגים לקידום מכירות הם ללא ספק אחד ממוצרי הפרסום הפופולריים ביותר כיום. ערכם הפרקטי נעוץ בכך שהם מתאימים פשוט לכולם - גברים ונשים, נערים וילדים מגן ובית הספר בכל שכבות הגיל. בקבוקי מים ממותגים נחשבים לידידותיים לכל סוגי המיתוג מה שמציב אותם בין מוצרי פרסום המובילים בקרב לקוחות קד"מ. הם קשיחים בדרך כלל ונוח למתג אותם ביחס למוצרים רכים יותר שלעיתים קשה יותר למתג. הם גם תמיד מתקבלים בברכה על ידי מקבלי מתנות, שכן בקבוקי מים ממותגים תמיד נחוצים ומשתמשים בהם כמעט תמיד ובכל מקום. יחד עם זאת, יש להקפיד מאוד על איזה סוג של בקבוק מים לקידום מכירות נעניק מתנה ובדיוק מאיזה חומר הוא יהיה. חיוני שבקבוק המים יהיה איכותי ועשוי מחומר שאינו משפיע על איכות המים שבו. למעשה, כאשר אתם רוכשים בקבוק ממותג מיבואן מוצרי פרסום אין כמעט בשוק בקבוקי מים "מזיקים", שכן התקנות בתחום זה מחמירות הן מהתקינה העולמית והן על ידי אימוץ התקינה בארץ על ידי מכון התקנים, ועל יצרנים ויבואנים לבדוק פריטים כאלה שוב ושוב כאשר הם מעוניינים לייבא ולשווק בקבוקים ממותגים ולעמוד בתקינה למוצרים אלה. למשל כאשר מדובר במוצרי פלסטיק כמו בקבוקי פלסטיק ממותגים, תוכלו למצוא באתר משרד הבריאות הנחיות הנוגעות לשימוש במוצרים אלו. עם זאת, חומרים שונים כמו מתכת או פלסטיק מתנהגים אחרת, ולכן כדאי תמיד להתעדכן לגבי אופי וקבוצת החומרים מהם בקבוקים עשויים לפני בחירת בקבוק ממותג לקידום מכירות. אנו מחלקים באופן גס את החומרים מהם עשויים בקבוקי מים לשלוש קבוצות.

אילו סוגי בקבוקים ממותגים יש?

1. בקבוק ממותג ממתכת - בקבוקים ממותגים כאלה עשויים בעיקר מנירוסטה או אלומיניום ויש להם יתרונות רבים על פני בקבוקי זכוכית או בקבוקי פלסטיק ממותגים. בקבוקי מים ממותגים ממתכת מומלצים בעיקר בגלל העמידות הגבוהה שלהם לנפילות ושברים ובשל חיי המדף והשימוש הארוכים שלהם. מכיוון שחומרים מתכתיים עמידים בפני זעזועים ונזקים, בקבוקים טרמיים מנירוסטה אופנתיים בקרב מטיילים ומטפסי הרים אבל הפכו להיות בקבוקים טרנדיים בקרב חברות שמחפשות מתנות לעובדים, אנשים פרטיים שמחפשים בקבוק טרמי ממותג עמיד לאורך זמן ואף בקרב ילדים בבתי ספר ובגנים. ניתן להשתמש בהם לשתייה קרה או חמה מכיוון שהם עשויים משכבות בידוד טרמיות כאמור מאלומיניום או פלדת אל חלד, אשר מבודדת את טמפרטורת הנוזל המוכנסת אליו מהטמפרטורה בחוץ. בקבוקים טרמיים מנירוסטה או בקבוקי אלומיניום ממותגים, שומרים היטב על טמפרטורת המשקה, וזו תכונה טובה שלעתים קרובות מתקבלת בברכה. גם תחזוקת בקבוקי מים ממתכת קלה ויעילה יותר ומספיקה שטיפה במים חמים ומעט סבון.

בקבוק טרמי ממותג ממתכת מתאים מאוד למיתוג צבעוני בהדפסה 360° אול אובר או בהדפסת UV על בקבוק או בקבוק טרמי עם חריטת לייזר כאשר הבקבוק נצרב על ידי קרן לייזר המקלפת שכבה דקה כמעט מיקרוסקופית ויוצרת לוגו או כיתוב שאינו דוהה או נמחק, המקנה לבקבוק המים מראה יוקרתי ביותר. בקבוקי מתכת ייחודיים אלו הם מתנת קידום מכירות ומוצר פרסום מהשורה הראשונה לכל ספורטאי, מטייל או מטפס הרים, עובד משרד, נהג בדרכים, מתנה לכנס או מוצרי פרסום לילדים. בקבוק ממותג ממתכת נחשב לידידותי לסביבה מכיוון שניתן להשתמש בו כל הזמן למחזר אותו בקלות. מחזור או השמדת בקבוקי מים ממתכת אינם מזיקים לסביבה, ולכן הם נחשבים למוצרי פרסום אקולוגיים. בקבוק טרמי מעוצב הפך להיות מבקבוק מים רגיל למוצר אופנתי של ממש שחברות רבות מבקשות לייצר לעצמן בקבוקי מתכת בעיצוב אישי.


2. בקבוק פלסטיק ממותג - בקבוקי פלסטיק ממותגים נפוצים בקרב לקוחות מוצרי פרסום בעיקר בשל מחירם הנמוך. החומרים הנפוצים ביותר בשימוש הם אקרילוטריל סטירן, פוליאטין וטריטאן. זו האחרונה מאופיינת כתחליף לזכוכית בשל איכותה והיותה עמידה מאוד לנפילות וזעזועים ביחס לזכוכית ובקבוקי פלסטיק ממותגים רגילים. יחד עם זאת, הוא הרבה יותר עמיד לאורך זמן ועמיד בפני נזקים. בקבוק המים עשוי Tritan בטוח עבור שתייה קרה וחמה כאחד כיוון שמגע של נוזל חם למשל, אינו משנה את תכונות החומר ממנו עשוי הבקבוק (דפורמציה) וגורם לחומרים רעילים להשתחרר ממנו במגע זה. בקבוקי טריטן ממותגים היו בהתחלה יקרים מכיוון שהיה מדובר בחומר יחסית חדש שנעשה בו שימוש לתעשיית הבקבוקים הממותגים. עם הזמן והשימוש הנרחב בטריטן לייצור בקבוקים ממותגים, הלך מחירו ופחת והפך להיות "שווה לכל כיס". בקבוקים ממותגים מפלסטיק ניתנים למיתוג על ידי הדפסה על בקבוקים ב UV או הדפסה צבעונית על בקבוקים בדפוס משי או דפוס דיגיטלי. בשונה מבקבוקי מתכת ממותגים, לא ניתן למתג אותם עם חריטת לייזר מכיוון שהם אינם מתאימים לרוב מכונות הלייזר המשמשות לצריבה על מתכות. החיסרון הבולט של בקבוקים ממותגים מפלסטיק הוא היותם קשים למחזור והעובדה שהם אינם ידידותיים לסביבה.



ברוב המקרים, כל בקבוקי המים מפלסטיק עשויים מחומר איכותי, מסומנים בסימון BPA free, כך שהשמדתם בטוחה ולא מזיקה לסביבה. יתרה מכך, הם פופולריים במיוחד בקרב ספורטאים, אך רצוי לבדוק את האיטום לפני השימוש כדי שלא תופתעו בצורה לא נעימה מחולצות טי רטובות ושאר ציוד ספורט.

3. בקבוק זכוכית ממותג - זכוכית תמיד שימשה כחומר לאחסון נוזלים החל מבקבוקי חלב מזכוכית ועד לבקבוקי הזכוכית של קוקה קולה שלהם היסטוריה והיסטריה ארוכת שנים. זכוכית בצורתה הטהורה היא חומר שקוף, חזק באופן יחסי, עמיד לשחיקה ועמיד בדרך כלל מבחינה כימית אך אסור שיהיה עירוב של עופרת או כימיקלים אחרים בזכוכית. החיסרון של הזכוכית הוא שבירותה ועמידותה בפני נזקים, ולכן פעמים רבות כאשר מדובר בבקבוקי זכוכית ממותגים, משתמשים לעיתים קרובות בשרוולי ניאופרן, המגן לפחות במעט מפני סדקים והשפעות סביבתיות אחרות או בשכבת זכוכית כפולה.

הבעיה בזכוכית היא גם העמידות שלה לטמפרטורות גבוהות, ולכן בקבוקי זכוכית ממותגים מומלצים רק למשקאות קרים. עם זאת, זכוכית היא חומר שקל למחזר, ולכן בקבוקים כאלה נחשבים למתנות קידום מכירות אקולוגיות. בקבוקים כאלה שימושיים בבית או במשרד כמתנה לקידום מכירות.

בקבוקי זכוכית ממותגים
בקבוקי זכוכית ממותגים של חברת קוקה קולה (תמונה : אתר קוקה קולה www.coca-colacompany.com)



חסרונות

יתרונות

סוג הבקבוק

בקבוק טרמי מאלומיניום או נירוסטה - מתאים לשתיה קרה וחמה , שומר קור וחום לאורך זמן

בקבוק ממותג ממתכת

ידידותי לסביבה - ניתן למחזור בקלות ומיועד לשימוש רב פעמי

ללא ריח לוואי

קל לניקוי בעזרת מים חמימים וסבון

ניתן למתג את הבקבוקים בכל סוגי הדפוס: הדפסה צבעונית, הדפסה צבע אחד, חריטת לייזר

לא ידידותי לסביבה

זול ביחס לבקבוקי זכוכית ובקבוקי אלומיניום ממותגים

בקבוק ממותג מפלסטיק

גם אם ניתן למחזר שאריות פלסטיק לצורך בקבוק אחד דרושים מאות בקבוקים מסוג פלסטיק מסוים הניתן לגריסה ומחזור מחדש כדי ליצור בקבוק חדש

קל משקל ונוח לנשיאה

מכיל כימיקלים אשר במגע עם חום עלולים ליצור תגובה כימית אשר משחררת רעלנים

מתאים לשתיה קרה

תהליך המחזור (במידה ואפשרי) שלהם יוצר זיהום בפני עצמו

אינו מתאים לשתיה חמה

מתאים לשתיה קרה

בקבוק ממותג מזכוכית

שביר וכבד משקל

ידידותי לסביבה וניתן למחזור מספר רב של פעמים

לא נוח לשילוח

לא משחרר רעלנים כימיים לאוויר

תהליך ייצור הזכוכית דורש אנרגיה רבה יותר מאשר ייצור פלסטיק

אינו משאיר טעם לוואי ומועדף על פני רבים לשתייה ממנו


מה החשיבות של בקבוקים ממותגים לעסק שלכם?

בקבוקים ממותגים הם כלי פרסום מצוין עבור העסק או החברה שלכם. כבר הזכרנו את העובדה עד כמה הם פרקטיים ויכולים לשמש כל אחד בכל חתך גילאים. בקבוקים ממותגים הם דרך נהדרת לשים את הלוגו של החברה שלך או מסר שיווקי באמצעות הדפסה עליהם או חריטת לייזר אומנותית. בקבוקי שתיה ממותגים נחשבים במידה רבה מאוד כמתנת קידום מכירות אקולוגית ומקורית.

עצם מכלול החומרים מהם עשויים בקבוקי מים לקידום מכירות בדגש על בקבוקי מתכת ממותגים, מעיד על כך שאנחנו מדברים על מתנות לחברה שיש לה דגש אקולוגי מוצק ורצון לקדם את איכות הסביבה לפחות בחלק שהיא אחראית עליו קרי סביבת העבודה שלה לרבות העובדים, ספקי החברה או מבקרים שלה. כאשר כולנו הופכים יותר ויותר רגישים להגנת הסביבה וחיים בר קיימא, זהו מידע חיוני בבחירת המתנה הנכונה שיכולה להיות בעלת ערך נוסף וחשוב לא פחות והוא איכות הסביבה.


לסיכום,

בקבוקים ממותגים הם מוצר פרסום נהדר ואפילו בגדר חובה על כל בית עסק או חברה המבקשת לייצר מוצרי פרסום עבור העובדים או הלקוחות שלה. הבחנו בחלוקה לשלושה סוגי בקבוקים ממותגים: בקבוקים ממותגים ממתכת (נירוסטה או אלומיניום), בקבוקי זכוכית ממותגים או בקבוקי פלסטיק ממותגים. ראינו שישנן יתרונות וחסרונות מבין שלושת סוגי הבקבוקים כמו למשל משקלם הרב של בקבוקי הזכוכית אשר מקשה על אופן השילוח שלהם ללקוחות, היתרון של בקבוקי פלסטיק בכך שעלותם היא זולה ביחס לבקבוקי מתכת וזכוכית ומאידך החיסרון שלהם שטמון בכך שהם אינם ידידותיים לסביבה מכיוון שברוב הפעמים לא ניתן למחזר אותם כהלכה.


コメント


פוסטים אחרונים 

פוסטים קודמים

חיפוש על ידי תיוג

עקבו אחרינו

  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
  • Instagram Social Icon
  • YouTube Social  Icon
  • LinkedIn Social Icon
bottom of page