top of page

5 סיבות טובות (מאוד) לשימוש בחולצות ממותגות לעובדים בעסק שלך


חשיבות העובדה שעובדים מרגישים חלק ממשהו גדול

בחברה של היום, נדיר למצוא עבודה שאינה מחייבת את העובד שלה לעבוד באופן עצמאי או מרחוק. עם עליית האינטרנט והטכנולוגיה או בעתות חירום כמו משבר הקורונה שפקד את העולם, הבינו חברות רבות כי ניתן לבצע מטלות עבודה לא מעטות מהבית מבלי שתצטרך לראות אדם אחר פנים אל פנים. למרות שזה עשוי להיות נהדר עבור אנשים מסוימים (בעיקר להורים שבנינו), אחרים מרגישים מבודדים ובודדים בעבודתם. הם כמהים לימים שבהם הם היו חלק מצוות והרגישו שייכים לאן שהוא.

למרבה המזל, עדיין יש מקומות שבהם העובדים מרגישים שהם חלק מצוות. חברות ששמות דגש על עבודת צוות ושיתוף פעולה נוטות לגרום לעובדים שלהם להרגיש יותר מחוברים אחד לשני. לעתים קרובות הם עובדים יחד למען השגת יעד כלשהו, המעניקה להם תחושת מטרה משותפת. וכאשר עובדים מרגישים שהם חלק ממשהו גדול מהם, יש סיכוי גבוה יותר שהם יהיו פרודוקטיביים ומאושרים בעבודה.

חולצות עובדים או מדי עבודה עשויים לשפר גם את שירות הלקוחות שלך (מוכח מחקרית)

חולצות ממותגות לעובדים היו מאז ומתמיד חלק בלתי נפרד במתן שירות לקוחות פרונטאלי של נציג החברה או טכנאי מטעמה אל מול הלקוחות שלה. חברות גילו במרוצת הזמן, שתחושת השייכות למותג או לשירות שהם מציעים ללקוחותיהם, גדלה כאשר העובדים שלה שנשלחו אל בתי הלקוחות או לבתי העסק שלהם הגיעו עם חולצות ממותגות עם לוגו החברה או הדפסה על חולצות תמונה ממותגת של המוצר שלהם. זה הגביר אצל הלקוח את תחושת "היש אבא ואמא" למוצר או לשירות שרכשו וכמובן העמיק את הזיקה בין המוצר או השירות ללקוח. כפועל יוצא מכך חברות שרכשו חולצות מודפסות עם לוגו הרוויחו מכך שני דברים: 1. פרסום נייד 2. העמקת הקשר בין המוצר או השירות ללקוח

חולצות עובדים עשויים למלא תפקיד בשיפור שירות הלקוחות, על פי מחקר חדש מאוניברסיטת יוסטון. המחקר, שהתפרסם ב-Journal of Service Research, מצא שלקוחות שקיימו אינטראקציה עם עובדים שלובשים בגדי עבודה אחידים או חולצות עובדים עם לוגו נטו יותר לדווח על תחושות חיוביות לגבי המפגש בשירות מאשר אלה שקיימו אינטראקציה עם עובדים שאינם לובשים חולצת עובד אחידה.

חולצות לעובדים משדרים מקצועיות: מרגישים מקצועיים יותר

מאז תחילת המאה, יש מגמה בולטת באופן שבו עובדים רואים את מקום עבודתם. מחקר של PwC ב-2016 מראה כי 66 אחוז מהעובדים מרגישים מקצועיים יותר כעת מאשר לפני חמש שנים. זה כנראה נובע ממספר גורמים, אבל בעיקר בגלל האופן שבו העבודה משתנה. עם יותר הזדמנויות לעבודה מרוחקת ופרילנסרים שממלאים כיום מגוון תפקידי מפתח בחברות, אנשים כבר לא קשורים למקום עבודה פיזי אחד או אפילו למדינה ספציפית. הם יכולים לבחור באילו פרויקטים הם רוצים לעבוד, מהיכן, וכיצד הם רוצים להציג את עצמם באופן מקצועי. חולצת עובד ממלאה מטרה חשובה ביותר, שכן בעידן שבו ארגונים עלולים "לאבד" את הזהות הארגונית שלהם, חולצות עבודה ממותגות עשויות לתחום אותה חזרה אל מקומה הטבעי.

עם זאת, יש עדיין חברות רבות שנצמדות למבנים והיררכיות מסורתיות של מקום עבודה. זה יכול להקשות על עובדים שרוצים לבטא את היצירתיות שלהם או לקחת על עצמם אתגרים חדשים. כדי שעסקים יישארו תחרותיים, הם צריכים ליצור סביבה שבה העובדים מרגישים בנוח להיות עצמם ולקחת סיכונים. בגדי עובדים עשויים לסייע במיתוג החברה

משווקים ובעלי חברות חושבים על חולצות ממותגות לעובדים ככלי שיווקי ומיתוגי לעיתים רחוקות, אך למעשה הם עשויים להיות כלי רב עוצמה. כשאנשים רואים מדים של חברה או את החולצה עם הלוגו של החברה מתנוסס עליו, הם מיד יודעים במי מדובר. הסיבה לכך היא שחולצות עובדים יוצרות תחושה של עקביות והיכרות מותג. בנוסף, אם ניגע לרגע בחלק הפסיכולוגי של העניין, כאשר רואים לוגו חברה על חולצה מסוימת אנשים יודעים למה לצפות כשהם רואים מישהו לובש אותה. זה יכול לעזור לעסקים שרוצים ליצור זהות מותג חזקה. חולצות ממותגות לכנסים הרבה פעמים גונבות את ההצגה כאשר קבוצה גדולה של עובדים מופיעה עם חולצה ממותגת עם לוגו החברה ויוצרת בידול משאר משתתפי הכנס. זה מבליט את הייחודיות של החברה, גורם לתחושת "יחד" אצל העובדים וגאווה.

למה בכלל צריך חולצות לעובדים במקום העבודה?

חולצות לעובדים במקום העבודה מהווים נושא לוויכוח כבר שנים רבות. יש אנשים שמאמינים שהן נחוצות על מנת לשמור על מראה מקצועי, בעוד אחרים חושבים שהן מיותרות ומיושנות.


מדים ממותגים של דיילות אוויר
בגדי עובדים מסייעים במיתוג החברה - העובדים מרגישים מקצועיים יותר ומשדרים מקצועיות כלפי הלקוח

להלן חמש סיבות מדוע חולצות עובדים עשויות להיות רעיון טוב במקום העבודה:

1. הן יכולות לעזור ליצור סביבת עבודה בעלת שייכות לצוות וסביבה מאוחדת יותר.

2. הן מקלות על לקוחות לזהות עובדים של החברה שלך ומשפרות יחסי עובד-לקוח.

3. הן מגבירות את הסיכויים של החברה שלך לגייס עובדים נוספים בתקופות גיוס קשות יותר (כמו ההייטק בקורונה) על ידי חשיפת הלוגו והמותג שלך בפני חבריהם ובני משפחותיהם והמעגלים החיצוניים להם.

4. הן עשויות לעזור לחברה להגביר את מורל העובדים תוך מתן תחושה של השתייכות למשהו גדול יותר מהאינדיבידואל (כמו במחקר מעלה).

5. הן מאפשרות לעובדים שלך להפוך לפרסומת ניידת ובכך להפוך כל עובד לחלק מאסטרטגיית מוצרי פרסום וקידום המכירות של החברה שלך.


איך למשוך עובדים טובים לחברה שלכם
מגבירות את הסיכויים של החברה שלך לגייס עובדים נוספים בתקופות גיוס קשות יותר (כמו ההייטק בקורונה)

בניית תדמית מקצועית

האופן שבו אתם מציגים את עצמכם לאחרים, בין אם באופן אישי ובין אם באינטרנט, ידוע בתור התדמית המקצועית של החברה שלכם. הדימוי המקצועי של כל אינדיבידואל בחברה הוא הרושם הראשוני שיש לאנשים עליכם ויכול להשפיע על דעתם האישית והמוקדמת עליכם עוד טרם ניתנה לכם הזדמנות לדבר. חשוב להקדיש את הזמן ליצירת תדמית מקצועית שתייצג את מי שאתם ואת מה שאתם מתיימרים לייצג. להלן מספר טיפים כיצד לבסס תדמית מקצועית:

שימו לב למראה של העובדים שלכם. דאגו כי העובדים שלכם יתלבשו בצורה מקצועית ומכבדת, ואף ילבשו את חולצת החברה שלכם ולייצג אתכם בגאווה.

היו מנומסים ומכבדים לאחרים. ברכו לשלום את העובדים שלכם כשם שאתם מברכים את הלקוחות שלכם ונסו להקשיב להם כשהם מנסים להביע את דעתם בנוגע לחברה שלכם או לכמה הם מרוצים מהתפקיד שלהם.

האמינו בעובדים שלכם כשם שאתם מאמינים במוצר שלכם. דעו את נקודות החוזקה והחולשה של העובדים שלכם, והיו מוכנים לדבר עליהם איתם בכנות וישירות – חוקרים סבורים שזה מפתח עיקרי לגדילה ושיפור של חברה בכל הקשור לחוויית עובד-מעביד בחברה.


יצירת תחושה של אחדות קבוצתית עם מדים

חולצות עובדים ממלאות תפקיד משמעותי באחדות הצוות שלכם. על ידי לבישת מדים, עובדים בהכרח מרגישים שהם חלק מקבוצה ולא רק קבוצה המורכבת מיחידים. זה חשוב במיוחד לעובדים צעירים או חדשים שעדיין לומדים לעבוד יחד בצוות. בנוסף לקידום ושיפור האחדות הקבוצתית, חולצות עבודה עשויות גם לעזור לעובדים לפתח תחושת זהות וגאווה בחברה שלהם – וכאמור, אם השגתם את זה, השגתם הכל.

למעשה, ישנם יתרונות רבים לכך שעובדים לובשים בגדי עבודה בחברה שלכם (וכמעט ללא כל חיסרון). הם עוזרים ליצור תחושה של אחדות צוות, לשפר את שירות הלקוחות, לגרום לעובדים להרגיש מקצועיים יותר, לגייס עובדים חדשים, ולעזור במיתוג וקידום מכירות של החברה ובאסטרטגיית מוצרי הפרסום שלכם. אמנם עשויה להיות עלות ראשונית קטנה עבור רכישת חולצות ממותגות, אבל היתרון לטווח ארוך לא יסולא בפז.

Comments


פוסטים אחרונים 

פוסטים קודמים

חיפוש על ידי תיוג

עקבו אחרינו

  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
  • Instagram Social Icon
  • YouTube Social  Icon
  • LinkedIn Social Icon
bottom of page