top of page

20 עובדות (מדהימות) שלא ידעתם על מוצרי פרסום וקידום מכירות!

מוצרי פרסום ממותגים הם דרך מצוינת להביא את המותג שלך לשלב הבא ולעשות רושם על הלקוחות שלך. החל ממוצרי פרסום ממותגים כמו כובע רשת ממותג, חולצת טי שירט עם לוגו החברה שלך מודפס עליה, תיקי גב ממותגים ועד גרביים ממותגים בעיצוב אישי, מוצרי פרסום נמצאים בכל מקום ובטוח שאם תביטו מסביב אז גם במשרד שלכם או אפילו בארון הבגדים שלכם תמצאו אחד כזה, אבל האם ידעתם שיש כמה עובדות (ודי מדהימות) על מוצרי הפרסום שלכם שאולי לא ידעתם? אז חקרנו ובדקנו עם מיטב המוחות ואספנו עבורכם כמה עובדות מעניינות על מוצרי קידום מכירות שאולי לא הכרתם:

1. מוצרי פרסום ממותגים הם אחת משיטות השיווק המשתלמת ביותר. מחקרים הראו שמוצרי קידום מכירות מספקים החזר השקעה של עד 5,400% !

מוצרי פרסום לעסק הם החזר השקעה נבון
מחקרים מראים ששימוש במוצרי פרסום ממותגים לעסק שלך יכולים לספק החזר השקעה של עד 5400%

2. כובעים ממותגים הם מוצר פרסום פופולרי במיוחד. עד כמה פופולרי? עד כדי כך שבשנת 1571, המלכה אליזבת הראשונה, חוקקה חוק שבמסגרתו כל אדם בממלכה מעל גיל 7 חייב לחבוש כובע בימי ראשון ובחגים!


כובעים ממותגים
כובעים ממותגים - בגיל 7 ומעלה הם היו פריט לבוש חובה בימי ראשון ובחגים באנגליה של ימי המלכה אליזבת הראשונה

3. כמה דרכים לבשל ביצה אתם מכירים? הידעתם שהסוד טמון בכובע השף שכולנו מכירים? בכובע השף המוכר יש 100 קפלים המייצגים 100 דרכים שונות להכין ביצה. אנחנו מכירים כמה דרכים כמו: חביתה, מקושקשת, ביצה עלומה, ביצה קשה.. כמה דרכים אתם מכירים?

כובע שף ממותג
כמה דרכים לבשל ביצה אתם מכירים? בכובע שף תקני יש 100 קיפולים שהם שווי ערך ל-100 דרכים שונות להכין ביצה

4. שימו לב לנתון הבא: מיליון בקבוקי פלסטיק נקנים ברחבי העולם בכל דקה – שזה שווה ערך ל-20,000 בקבוקי פלסטיק בשנייה והמספר הזה מזנק בערך ב- 20% בכל שנה.

5. כאשר אתם משתמשים בבקבוקים ממותגים או בכוסות תרמיות שעשויות מפלדת אל חלד, אתם תורמים לסביבה - פלדה היא אחד החומרים הממוחזרים ביותר על פני כדור הארץ. על פי המכון האמריקאי לברזל ופלדה, כ-88% מהפלדה בעולם ממוחזרת. יתרה מכך, שניים מתוך שלושה טונות של פלדה חדשה מגיעים מפלדה ישנה.

6. מחברות ממותגות הן מוצר פרסום אייקוני שאין כמעט אחד מאיתנו שלא נתקל בה. מחברות במיתוג אישי הן דרך מצוינת לפרסם את העסק או החברה שלך ותמיד נמצא להן שימוש. אם אי פעם תהיתם מה מקור הקו האדום על מחברות, תהיו מופתעים לגלות שהסיבה לכך היא לא בדיוק מתן מקום למורים לכתוב הערות, אלא שהסיבה האמיתית לכך תשאיר אתכם פעורי פה!

עיצוב הקו האדום הזה שליווה אותנו בילדות בבית הספר הוא למעשה הודות למקור הנצפה בדרך כלל בצורה לא נעימה: מכרסמים. הקו האדום הזה נועד לשמור על המחברת בטוחה מפני חולדות רעבות, עכברים ושאר מכרסמים. כידוע מכרסמים ניזונים מכל הבא ליד החל מכבלי חשמל, מזון גלוי ואף נייר. כל נייר ששוכב בסביבה יכול להפוך לחטיפים עבור המכרסמים האלה, ובאופן טבעי, הם התחילו לכרסם בקצוות הרופפים של המחברת שבהם הם יכלו בקלות לנשוך ולקרוע את הנייר. הפתרון היה לא פחות ממפתיע וגאוני גם יחד! כדי לפתור זאת, גילו שצבע אדום מרתיע מכרסמים ועל כן הדפיסו על גבי המחברות קווי שוליים אדומים. אלה סימנו היכן אדם צריך להפסיק לכתוב במקרה שההערות שלו הפכו לחטיף.

מחברת ממותגת
אם תהיתם מה פירוש הקו האדום במחברות שגדלנו עליהם כשהיינו תלמידים בוודאי תהיו מופתעים מהתשובה

7. מוצרי הפרסום הראשונים שיש עליהם תיעוד (לפחות בעת המודרנית), היו למעשה כפתורי הנצחה – הידועים לנו יותר בתור סיכות דש עגולות ממותגות. אלה שימשו את ג'ורג' וושינגטון בשנת 1789 בזמן היבחרו לנשיא ארצות הברית הראשון של האומה האמריקנית המתהווה לאחר מלחמת האזרחים העקובה מדם.

סיכות דש ממותגות
סיכות הדש המוכרות לנו הופיעו לראשונה במסע הבחירות של נשיא ארצות הברית הראשון - ג'ורג' וושינגטון

8. 89 אחוזים מהלקוחות שקיבלו מוצר פרסום זוכרים את המפרסם של מוצר קידום מכירות שקיבלו בשנתיים האחרונות!

9. ל-91% מהצרכנים יש לפחות מוצר קידום מכירות אחד במטבח שלהם, ל-74% יש לפחות אחד בסביבת העבודה שלהם, ל-55% יש לפחות אחד בחדר השינה שלהם.

10. קבלו את העובדה הבאה שתדהים אתכם: ספלים ממותגים עם לוגו הם מוצר פרסום שנמצא יעיל יותר מתוכניות רדיו וטלוויזיה - 57 אחוזים מהאנשים שקיבלו ספל ממותג, הצליחו לזכור את שם המפרסם על הספל, לעומת 32 אחוזים מהרדיו ו-28 אחוזים מהטלוויזיה.

ספלים ממותגים
מה יעיל יותר? פרסומת בטלוויזיה או ספל ממותג? התשובה הפתיעה גם אותנו..

11. מוצרי הפרסום הפופולריים ביותר אצל נשים הם תיקים, גרביים ממותגים, מחברות ממותגות ואקססוריז למשרד, בעוד שאצל גברים מוצרי הפרסום הפופולריים ביותר הם חולצות וכובעים..

12. אנחנו לא ממש יודעים היכן ומי המציא את חולצת הטי שירט כפי שהיא מוכרת לנו היום אבל חולצות טי שווקו לראשונה בשנת 1904 על ידי חברת Cooper Underwear כ"חולצות לרווקים" שלא ידעו לתפור או להחליף כפתורים בגופיות המסורתיות של אז שהכילו כפתורים. הם נחשבו לבגדים תחתונים שיש ללבוש אותם מתחת לחליפה ולא משהו שאפשר ללבוש על הגוף ולהראות בפומבי.

13. קוקה קולה היה המותג הראשון שאי פעם קידם את עצמו באמצעות חולצות טי שירט מודפסות.

חולצת טי שירט ממותגת קוקה קולה
המותג הראשון שקידם את עצמו בעזרת חולצות טי שירט ממותגות הייתה חברת קוקה קולה

14. אחד ממוצרי הפרסום שלקוחות הכי אוהבים לקבל הם גרביים ממותגים. כ-50% מסך כל הגרביים בעולם מגיעות מסין – השליטה הבלתי מעורערת של סין בכל הקשור לייצור, תעשיות ומפעלים ידוע לכולנו כבר שנים, אך לא באמת עצרנו לרגע לבדוק ולאמוד את גודל השליטה. במחוז ג'ג'יאנג לדוגמה, יוצרו בשנת 2004 לא פחות מ-3 מיליארד זוגות גרביים למיטב המותגים בעולם דוגמת וולמארט ודיסני האמריקאיות. אם כך, לא מפתיע שסין אחראית על כמחצית מייצור הגרביים בעולם!

15. פד לעכבר הראשון נוצר על ידי אנגלי בשם דס הארדינג אי שם בשנות ה-80, הוא עבד במעבדת מחשבים והבחין שהעכברים מחליקים על שולחן העבודה, אז הוא חתך חתיכת קצף שתתאים תחתיהם. ההמצאה תפסה במהירות, ועד מהרה נמכרו רפידות לעכבר בחנויות לציוד משרדי כמו לחמניות. בשנות ה-90, פד ממותג לעכבר הפך למוצר פרסום פופולרי במיוחד לאחר שחברות הבינו שהן יכולות להדפיס את הלוגו שלהן עליו ולקבל חשיפה בקרב לקוחותיהם.

פד ממותג לעכבר
נוצר במקרה ונמכר כמו לחמניות - פד לעכבר ממותג

16. אם חשבתם שמטריות ממותגות הומצאו לראשונה באנגליה ונוצרו כדי להגן על בני המעמד הגבוה מפני הגשם הבריטי, חישבו שוב: מסתבר שמטריות נוצרו על מנת להגן על בני מעמד האצולה בסין העתיקה מפני השמש ולהוות עבורם מקור מוצל כדי לא "לפגום" בעור גופם העדין. השם Umbrella - במקור בא מהמילה הלטינית UMBRA שפירושה – צל או צללית.

מטריות ממותגות בסין
המטריות הראשונות נועדו לבני מעמד האצולה בסין העתיקה ושימשו ככלי להגנה מפני השמש

17. מי מכם לא מחזיק בבית, ברכב או במשרד עט ממותג שקיבל לידיו. עט ממוצע יכול לכתוב כ-45,000 מילים לפני שנגמר הדיו.

18. עטים לא המצאה מודרנית – למעשה עטים נמצאים בשימוש כבר למעלה מ-5000 שנים. המצרים הקדמונים השתמשו בעטים עשויים קשיות וקנים חלולים שמולאו בשאריות פיח, שוועת דבורים או דבק צמחי מעורבב עם צבע.

19. תיקים ממותגים הם מוצר פרסום אהוד בקרב נשים וגברים ומשלב בתוכו אופנתיות לצד פרקטיות. האישה הממוצעת מבלה 76 ימים מחייה בחיפושים בתיק היד שלה שמכיל בממוצע 15 פריטים.

20. לכולנו יצא לראות לא מעט תיקים ממותגים ואף להשתמש בהם, אולם האם ידעתם שבתיקים הממותגים שלכם מתחבא לו סוד שמעט מאוד אנשים יודעים עליו?

מסתבר שהטלאי בצורת יהלום שתפור על החלק החיצוני של התיק, המשמש כחלק מעיצוב התיקים האהובים והמוכרים לנו כמו תיקים ממותגים של הרשל, או תיקי סוויס ממותגים, הומצא בכלל למטרה אחרת לחלוטין – מסתבר שהחריצים על גבי הטלאי שימשו במקור (ומשמשים מטיילים עד היום) לצורך חיבור חוט קשירה בחלק הקדמי של התיק לצורך קשירת שק שינה או פריטים אחרים שאתם משתמשים בהם בזמן שאתם מטיילים להנאתכם.

תיק גב ממותג
אם חשבתם שהטלאי הרקום בצורת יהלום על תיק הגב שלכם נועד לקישוט בלבד, יש לנו הפתעה בשבילכם

מוצרי פרסום וקידום מכירות נמצאים ממש בכל פינה, והם כלי שיווקי מצוין ומוכח כאפקטיבי לקידום העסק שלכם. הם זולים ביחס לקמפיינים ברדיו ובטלוויזיה והלקוחות והעובדים שלכם יזכרו אותם הרבה יותר מאשר פרסומת חולפת. הם נמצאים במשרד, במטבח הביתי ובארון הבגדים שלכם והרבה פעמים אתם נושאים אותם ממקום למקום מבלי לייחס אליהם חשיבות כמו למשל עטים ממותגים, אבל הם תמיד יעלו על פניכם חיוך ותמיד תשמחו לקבל אותם! מוצרי פרסום הם כלי הכרחי לקידום העסק שלך, וככזה כדאי שתתייעץ לגביו עם החברה המובילה בשוק למוצרי פרסום וקידום מכירות!Comments


פוסטים אחרונים 

פוסטים קודמים

חיפוש על ידי תיוג

עקבו אחרינו

  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
  • Instagram Social Icon
  • YouTube Social  Icon
  • LinkedIn Social Icon
bottom of page