top of page

מוצרי פרסום - 8 הטעויות הנפוצות שאסור לכם לעשות

מי לא אוהב לקבל מוצרי פרסום ממותגים במתנה? מוצרי פרסום הם כלי מצוין להעביר מסר שיווקי ולמשוך לקוחות לעסק שלכם בצורה מעניינת, חדשנית ומקורית. ההשפעה של מוצרי פרסום על העסק שלכם היא כל כך קריטית עד כי מחקרים מצאו ש- 85% מהאנשים שקיבלו מוצר פרסום זכרו את המפרסם שמופיע עליהם. אבל מה קורה אם מוצר הפרסום הממותג שלכם משיג את האפקט ההפוך ממה שרציתם? לפני שאתם באים לייצר מוצרי פרסום בעיצוב אישי, יש 8 טעויות קריטיות ונפוצות שאתם חייבים להימנע מהם:

1. שימוש שגוי בשפת מותג- השתמשו בשפת המותג שלכם והיצמדו אליה ככל שניתן. בחברות רבות ישנו Branding Book מפורט שבו מופיע בפירוט לוגו החברה, הצבעים שניתן או אסור להשתמש בהם ושפת המותג בצורה מפורטת. מומלץ להשתמש בחומרים שמאושרים על ידי החברה ושהושקעה מחשבה רבה מאחורי המיתוג שכן לשם כך עוצבה חווית המותג. סטייה חדה מדי עלולה לגרום לכך שקהל היעד של מוצר הפרסום, לא יזהה את הלוגו שלכם \ החברה \ המסר השיווקי שרציתם להעביר ואף גרוע מכך יזוהה עם המתחרים שלכם.

מוצרי פרסום - לוגו להמחשה של מותגי מזון בינלאומיים
שימוש שגוי בשפת המותג עלול להביא לתוצאות הפוכות ממה שכיוונתם אליו

2. בחירת מוצרי פרסום שהלקוחות שלכם לא יאהבו - אם אתם מחפשים מוצרי פרסום לכנסים למשל חשוב להבין מי קהל היעד שלכם על מנת להתאים עבורו את מוצר הפרסום המתאים ביותר עבורו. אל תבחרו מוצר פרסום שיעורר אנטגוניזם או כעס בקרב הלקוחות או העובדים שלכם או חלילה מוצר פרסום שעלול לפגוע ברגשותיהם. למשל, בכנס פנסיוני של עובדי מגזר חרדי, רצוי לא לחלק במתנה קופת חיסכון בצורת חזיר עם מיתוג עליו.

קופת חזיר עם לוגו - מוצרי פרסום ממותגים
אל תבחרו מוצרי פרסום שהלקוחות שלכם לא יאהבו

3. אל תחכו לדקה ה90 - חברות גדולות מתכננות קמפיינים להפקת מוצרי פרסום ממותגים מראש ובקנה מידה גדול. לשם כך הן בוחרות במוצרי פרסום ייחודיים שמותאמים לאופי המוצר או השירות שהם מוכרים. אין ספק שאספקת מוצרי פרסום שכאלה לוקחת זמן רב יותר מכיוון שזמן הייצור שלהם ארוך ביחס למוצרי פרסום פשוטים כמו פותחן ממותג או פנס עם לוגו. הזמנה מאוחרת מדי היא טעות נפוצה שעסקים רבים עושים. זה יוצר לחץ של זמן גם אצל מזמין מוצר הפרסום וגם אצל מי שמפיק אותו עבורכם וכתוצאה מכך גורם להסתפקות במוצרי פרסום בינוניים שנמצאים במלאי זמן רב או שגורם לעליית מחיר המוצר הממותג בגלל שילוח דחוף.

4. מעט מדי מידע (או יותר מדי מידע) על גבי מוצר פרסום ממותג - חשבתם איך אמור להיראות פנס ממותג עם מגילה שלמה של מלל עליו שאי אפשר לקרוא ולהבין או לחלופין פד לעכבר ממותג עם לוגו בודד שנראה ריק ובודד? כאשר אתם באים למתג מוצר פרסום עליכם לחשוב על גודל האינפורמציה שיש להכניס או למתג על גבי המוצר. מידע חסר לא יגרום ללקוחותיכם לרוץ ולחפש אתכם ומידע רב מדי ישעמם אותם. על מנת להתגבר על הקושי הזה, יש להיצמד לשפת המותג המזוהה עם המוצר שלכם.


5. טיימינג - בחירת מוצר פרסום בתזמון הנכון הוא קריטי על מנת לסייע לכם לקדם את המוצר או השירות שאתם מוכרים. מטריות ממותגות הן מוצר פרסום מצוין שמתאים לחורף ולכן חלוקה שלו בפסח כנראה שלא תעשה באמת את העבודה. כאשר אתם מתכננים לחלק מוצר פרסום ממותג, עליהם לייצר אסטרטגיית חלוקה מלאה הכוללת בין היתר את תזמון החלוקה.


6. אל תהססו לדבר עם מומחה - לרוץ על אוטומט זה נחמד, אבל מה קורה כאשר יש פער בין מה שתכננתם לבין התוצאה הסופית? פעמים רבות כאשר מזמינים אונליין מוצר שראינו, אנחנו מוסיפים לו פרשנות ואינטרפרטציה משלנו כך שבסופו של דבר אנו עלולים להתאכזב. כאשר אתם מתכננים לייצר מוצר פרסום בעיצוב אישי, קחו בחשבון שיתכן וישנם פרמטרים נוספים שלא לקחתם בחשבון כמו למשל: זמן ייצור וזמני אספקה, צורת שילוח (קריטי במיוחד כאשר רוצים למשל לשלוח מוצרים גדולים או מוצרי פרסום לחו"ל), זכויות שימוש בסימני מסחר או מותגים מסוימים, עלויות נוספות שלא חשבתם עליהם כמו אירוז, איך המוצר נראה במציאות וכיוצא באלה. כאשר אתם פונים לספק מוצרי פרסום שהוא יבואן ויצרן מוצרי פרסום וקידום מכירות, הטו אוזן והקשיבו למה שיש לו להגיד. ידע מקצועי מצד הספק שלכם הוא קריטי להצלחת מוצרי הפרסום הממותגים שלכם.
7. אל תתפתו לקנות מוצר פרסום זול שיעלה לכם ביוקר - הכלל הכי חשוב אומר שאם אין לכם תקציב מתאים אל תבחרו מוצר פרסום שיעשה מכם צחוק. עטים ממותגים זולים הם מוצר פרסום מצוין שנותן מענה כאשר תקציב הפרסום נמוך. אבל בחירה בעט זול מדי שישבר ברגע הראשון שיפתח יעשה אפקט הפוך לחלוטין - אם אתם משתייכים למשל למשרד עורכי דין מוביל ורציני, הדבר עשוי לגרום לכם לנזק תדמיתי.


8. אל תתפשרו על איכות ההדפסה - תזכרו!!! הלוגו הוא הפנים של המותג שלך. שימוש בשיטות דפוס מיושנות או התפשרות על סוג ההדפסה עלולים לגרום לאסון של ממש. שימו לב תמיד בעת שליחת גרפיקה להדפסה לאיכות הלוגו ששלחתם, מיקום מדויק שלו על גבי המוצר בעת ההדפסה ווידוא את סוג ההדפסה שמתבצעת עליו. תארו לעצמכם כמה אסון זה יהיה, וכמה מהר לקוחות פוטנציאליים יבחינו ברשלנות שלכם!


זכרו, מוצרי פרסום ממותגים הם אחת הדרכים הטובות ביותר לקדם את החברה או המוצרים שלכם בפני קהל היעד שלכם. הפריטים האלה משמשים תצוגה מקדימה של המוצר או השירות שאותו אתם מעוניינים לחשוף בפני קהל היעד שלכם ולכן עליכם לדאוג להיות יסודיים ביצירת אסטרטגיה נכונה שתתאים בדיוק לשפת המותג שלכם, תציג את הלוגו או את המוצר שלכם באור החיובי ביותר ותמנף את המוצר או השירות שלכם בצורה המיטבית. הימנעו מטעויות קריטיות כפי שציינו על מנת שלא לשחוק את המותג שלכם או להשיג אפקט פרסומי שלילי. התייעצו עם ספק מוצרי פרסום מקצועי ומוביל בתחום שישמח לעמוד לרשותכם ולתת לכם עצות זהב שיחסכו מכם זמן, כסף ובעיקר עגמת נפש.Comments


פוסטים אחרונים 

פוסטים קודמים

חיפוש על ידי תיוג

עקבו אחרינו

  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
  • Instagram Social Icon
  • YouTube Social  Icon
  • LinkedIn Social Icon
bottom of page