top of page

גשם גשם מטפטף - המטריות שחייבים להכיר בחורף הקרוב

גם אם אתם מחובבי הגשם המושבעים שעומדים בחלון ומסניפים את ריח הגשם הראשון וגם אם פחות, בוודאי תסכימו איתי שעדיף ורצוי לצלוח את החורף כמה שיותר יבשים וחמימים מה שנקרא "עדיף לראות תמונה במוזיאון מאשר לשוט בסירה באמצע איילון", וזאת המטרה העיקרית של הכתבה הזאת. אנו הולכים להציג לכם את כל הטרנדים וכל מה שחדש בתחום מוצרי הפרסום לחורף שקשור למטריות ממותגות.

אילו מטריות ממותגות מומלצות עבור החברה או העסק שלכם? איזה מטריות פופולריות בחלוקת מתנות בכנסים ואירועים? מה סדר גודל העלויות של מטריות ממותגות? איזה שיטות הדפסה על מטריות קיימות? ועוד כמה שאלות ותשובות שיעשו לכם סדר ויעזרו לכם לקבל את ההחלטה הטובה והיבשה ביותר.

שימוש במטריות ממותגות ככלי לפרסום העסק שלכם ולקידום מכירות

מה הסיבה שהמון חברות עברו למתג מטריות עם הלוגו שלהם?

1. עובדתית, המון חברות ובתי עסק רוכשות מטריות ללקוחות שלהם או לעובדים שלהם כל שנה ולפעמים כמה פעמים בעונה. בין אם מדובר במסעדות או בתי מלון, אולמות אירועים או רשתות אופנה או חשמל שמספקות מטריות ממותגות ללקוחות כחלק משירות, מדובר בעשרות, מאות ולעתים גם אלפי מטריות בשנה שהן הוצאה לא מבוטלת מספרית וכספית.

2. מטריות ממותגות הם שטח פרסום מצוין וכלי לקידום המוצר או השירות שאתם מוכרים או מעניקים ללקוחות שלכם. חשבתם על זה פעם איזה שירות מטרייה ממותגת יכולה לעשות לעסק שלכם?

3. שילוב של הרעיון שניתן לקחת מוצר הכרחי לחורף ולמתג אותו מניב שלוש תוצאות בבת אחת:

א. חיסכון בעלויות - הזמנה מוקדמת אצל ספק מוצרי פרסום אחד ותכנון נכון יכול להוביל לחיסכון בעלויות במקום התעסקות עם כמה ספקים שונים או קניה במקומות שונים. כך אתם מבטיחים לעצמכם שהאיכות תישמר ולא יהיה הבדל בין מוצרי פרסום ממותגים מספקים שונים וכך אתם מגדילים את כוח הקנייה שלכם מול ספק מוצרי קידום ויכולים להשיג מחיר אטרקטיבי יותר.


תכנון נכון ומקדים מוביל לחיסכון בעלויות מוצרי פרסום וקידום מכירות
חיסכון בעלויות - הזמנה מוקדמת של מטריות אצל ספק אחד של מוצרי פרסום חוסכת זמן ועלויות


ב. מוצר פרסום שהולך לכל מקום - המושג הזה של מוצר פרסום ממותג שהולך לכל מקום הוא נכון באופן כללי כאשר מדברים על מוצרי פרסום לחורף ובפרט כאשר אנחנו מדברים על מטריות ממותגות. הדפסה על מטריות של הלוגו שלכם, סלוגן החברה או תמונה של המוצר או השירות שלכם עושה שירות מצוין ( בהנחה שהדפסה על מטרייה איכותית לא פחות מהמטרייה עצמה) וחושפת את המוצר או השירות שלכם להמוני אנשים בדיוק בכל פעם שהעובד או הלקוח שלכם צועד בגשם עם המטרייה שלכם.

מטריות ממותגות ככלי לפרסום וקידום מכירות

מטריות ממותגות הן כלי מצוין לקידום העסק שלכם - שטח פרסום גדול ובולט שהולך לכל מקום.

ג. If you can't beat them do exactly like them- מדובר בסוג של גישה מרוככת ל"הדשא של השכן תמיד ירוק יותר". יש גישה שאומרת שאם המתחרה שלך עושה משהו תעשה בדיוק את מה שהוא עושה ואפילו טוב יותר. הגישה הזאת נכונה כאשר מדובר במוצרי פרסום ממותגים לחורף כגון מטרייה ממותגת והרבה פעמים חברות רוצות לעשות מטריות ממותגות "בדיוק כמו שהם עשו", על מנת להיות חלק מהשיח "והדיבור".

אילו סוגי מטריות קיימות בשוק מוצרי הפרסום וקידום המכירות?

קיימים מגוון סוגים של מטריות ממותגות בענף מוצרי הפרסום וקידום המכירות:

1. הגודל לא קובע - מטריות ממותגות נעות בגדלים שונים בין 23-30 אינץ' ועד מטריות ענקיות XL בגודל "45 (115 ס"מ). אין זה אומר בהכרח שמטריה בגודל 23 אינץ' טובה יותר ממטריות בגודל 27 אינץ' או להיפך. הכל תלוי מי קהל היעד שלכם ולאיזה מטרה אתם צריכים מטריות ממותגות.

XL  מטריות ענקיות

מטריות ענקיות XL בגודל 115 ס"מ - גודל המטרייה תלוי בתקציב שלכם ובקהל היעד שאליו אתם מכוונים

2. מסורתי מול חדשני- בקרב מול מסורתי לחדשני אין הכרעה ברורה. בעוד שיש לקוחות שמעדיפים את המטריות המסורתיות דוגמת מטריות עם "ידית סבא" מעוגלת או מטריות עם ידית ישרה, ישנם לקוחות שנותנים את הדגש דווקא בתחום החדשני והטרנדי. כתוצאה מהביקושים למוצר פרסום חדשני נולד הצורך להתחדש מבחינה טכנולוגית בתחום המטריות הממותגות ותחום זה הביא עמו בשנים האחרונות גם חידושים מעניינים דוגמת מטריות אוטומטיות שנפתחות בלחיצת כפתור או מטריות מתהפכות ממותגות שמאפשרות יציאה קלה מהרכב בזמן הגשם. השנה מסתמן טרנד עולמי שמגיע גם לארץ והוא מטרייה ממותגת מחליפה צבעים בגשם עם לוגו בהתאמה אישית. מדובר במטרייה ממותגת עם לוגו הלקוח שמחליפה צבעים במגע ישיר עם מים. על פניו כאשר מסתכלים על המטרייה רואים מטרייה שחורה עם לוגו לבן אולם כאשר יורד גשם, משתנה צבע המטריה לצבע הלוגו של הלקוח.

מטריות מחליפות צבעים

מטריות מחליפות צבעים בגשם עם לוגו בהתאמה אישית - טרנד שכובש את העולם מוצרי הפרסום

3. "מטריות זולות" מול "מטריות יקרות" - מטריות זולות או מטריות יקרות הכל יחסי ותלוי במספר פרמטרים:

א. סוג המטרייה- סוג המטרייה וגודלה משפיע באופן ברור על מחירה. למשל תוכלו למצוא מטריות זולות בגודל 21 אינץ' במחיר של 8.5 ש"ח לפני הדפסה לעומת מטרייה הפוכה איכותית לא כולל הדפסה במחיר של 21 ש"ח ליחידה. סוג המטרייה יכול להשתנות כמובן גם על פי הרכב החומרים ממנה היא עשויה. מטריות ממותגות באיכות גבוהה במיוחד הן כאלה שעשויות מחיזוקי סיליקון לעמידות גבוהה במזג אויר גשום המלווה ברוחות חזקות.

ב. דפוס על מטריות- לעלויות עבור המטרייה הממותגת מתווסף פרמטר נוסף והוא הדפסה על מטריות. פרמטר זה מתייחס לעלות ההדפסה פר מטרייה או עלות מקסימום חלקי מספר המטריות. מחיר ההדפסה על מטריות נקבע על פי סוג הגרפיקה שיש להדפיס על המטריה, כמה צבעים יש להדפיס וסוג ההדפסה עצמה: כך למשל יוצא שמחיר הדפסה על מטריות לכמות של 1000 יחידות עשויה לעלות 3 שקלים ליחידה לעומת 100 מטריות ממותגות שעלות כל הדפסה עליהן יכולה להגיע ל10 שקלים ליחידה.

מטריות זולות מול מטריות יקרות

מטריות זולות או יקרות איך לדעת לבחור איזו מטרייה ממותגת היא הנכונה בשבילנו

ג. תקציב - אחד הדברים שיעזרו לכם לקבל מושג על סוג המטרייה ומה אפשרויות המיתוג שתוכלו להדפיס עליה הוא תקציב. ידיעה מראש של תקציב יכולה לסייע לכם לקבל אפשרויות מיתוג שונות וסוגי מטריות שאולי לא חשבתם שיכולים להיכנס בתקציב שלכם או אפילו לא ידעתם שקיימים!


אילו סוגי הדפסה קיימים על מטריות

הדפסה על מטריות קיימת במגוון שיטות ומשתנה בהתאם לסוג המטרייה, הזמן העומד לרשותנו למיתוג המטרייה והתקציב שלנו למטרייה ממותגת. קיימות מגוון שיטות הדפסה כגון:

א. הדפסת טמפון על מטריות: שיטה מסורתית המאפשרת הדפסה מהירה על מטריות בדרך כלל הדפסת לוגו או כיתוב בצבע אחד.

ב. הדפסת פלקס על מטריות: סוג הדפס על מטריות הנחשב לאיכותי, מייתר את הצורך בגלופות ומאפשר מיתוג צבעוני על מטריות או מיתוג בצבע אחד בחיתוך צורני באופן בולט על גבי המטרייה באמצעות מדבקת ויניל מיוחדת הנצמדת בחום אל המטרייה ונקשרת אליו בהליך זה. מיועד במיוחד למטריות כהות שעליהן דפוס רגיל לא בולט.

ג. הדפסת משי על מטריות: הדפסה המאפשרת צביעה של המטרייה בדרך כלל מיועד להדפסה על מטריות לבנות או בהירות עם אפשרות לדפוס משי בצבע אחד או צבעוני. נחשבת להדפסה זולה יחסית אולם דורשת גלופות המייקרות את עלות ההדפסה כאשר מדובר בכמה צבעים.

ד. הדפס סובלימציה על מטריות: הדפס סובלימציה על מטריות מאפשר הדפסה מהירה וזולה על מטריות בהירות בדרך כלל בצבע לבן. שיטת הדפסה זו מאפשרת העברת צבע בחום על גבי נייר סובלימציה על משטח סינתטי (פוליאסטר).

ה. הדפסה דיגיטלית על מטריות - נחשבת להדפסה האיכותית ביותר שקיימת ולרוב משתמשים בה בכמויות גדולות היות והיא נחשבת יקרה ביחס להדפסות אחרות. בהדפסה דיגיטלית ( לא הדפסת UV שרבים מתבלבלים ומייחסים לה את המונח השגוי הדפסה דיגיטלית) הצבע מתחבר לסיבי הבד ונקשר אליו והופך להיות חלק אינטגרלי ממנו.

ו. הדפסה מלאה על מטריות אול אובר ALL OVER PRINTING - הדפסה מלאה על מטריות היא שיטת הדפסה על מטריות המאפשרת הדפסה בכמויות גדולות של גרפיקה ומיתוג על גבי כל שטח המטרייה בניגוד לשיטות הדפסה אחרות המאפשרות מיתוג בגודל מוגבל מראש. הדפסה מלאה בשיטת אול אובר יכולה שתיעשה בהדפסה דיגיטלית לפני ייצור המטרייה או בהדפס חום ייחודי.אילו מטריות מומלצות לעסק שלכם?

המטרייה המומלצת לעסק שלכם היא לאו דווקא היקרה ביותר או הגדולה ביותר, אלא זו שמביאה בחשבון את כל הצרכים שלכם בהתחשב בתקציב שלכם, סוג הקהל אליו מיועדות המטריות הממותגות, סוג המיתוג שאתם מעוניינים להדפיס על גבי המטרייה, הזמן העומד לרשותכם לייצור מטריות ממותגות.


לסיכום, אחרי שסקרנו וראינו אילו סוגי מטריות קיימים בשוק, מה העלויות שלהם ואילו מטריות מומלצות לעסק שלנו (מבחינת תקציב, זמני אספקה, גדלים וסוגי הדפסה), בחנו את היתרונות של מוצרי פרסום ממותגים בדגש על מטריות ממותגות ככלי לקידום מכירות, נוכל לומר שיש יתרון רב במיתוג מטריות לעסק בין אם לחלוקה כמתנות לכנסים ואירועים, בין אם כחלוקת מתנות לעובדים או לכל מטרה שיווקית אחרת.


Comments


פוסטים אחרונים 

פוסטים קודמים

חיפוש על ידי תיוג

עקבו אחרינו

  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
  • Instagram Social Icon
  • YouTube Social  Icon
  • LinkedIn Social Icon
bottom of page